نشانه سگ در گنج یابی

نشانه سگ در گنج یابی

نشانه سگ در گنج یابی معمولا نزد مردمان مقدونی (یونانیان) و مردمان اشکانی (ایرانیان) محترم شمرده شده و از آن به عنوان نماد وفاداری، شهامت و نگهبانی یاد می شود. سگ در طول تاریخ نیز همواره نزدیکترین یاور انسان بوده که برای شکار و پاسداری نگهداری میشده است و به همین سبب معماران باستانی سگ را در قالب مجسمه و نقوش برجسته حکاکی میکرده اند. این حکاکی های برجسته و تندیس ها را با روش های مختلف در ادامه مطلب تفسیر کرده و به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

علامت سگ در دفینه یابی

علامت سگ در دفینه یابی

در صورتی که نشانه سگ در گنج یابی به صورت تندیس و مجسمه باشد مربوط به مقبره وزیر دربار اشکانی بوده که به عنوان نگهبان ساخته شده و با تاکید میتوان گفت به صورت مستقیم اشاره به تله ریزشی دارد. جهت رمزگشایی و تفسیر این علامت باید در جهت دید مجسمه به دنبال غار، تپه و یا تونل تا فاصله هزار متری بود. مقبره سرداری همانجا بوده و دارای تله ریزشی میباشد. دفینه موجود هفت خمره (کوزه) طلا و وسایل شخصی سردار اعم از کلاه خود، زره و شمشیر میباشد.

نشانه سگ در گنج یابی

علامت سنگ سگ در دفینه یابی

هنگامی که نقش سگ یا ردپای سگ بر روی صخره و سنگ باشد بیانگر دفینه ای بس گرانبهاست که متعلق به تاجران یونانی عصر مقدونی میباشد. اگر نشانه ردپای سگ باشد به احتمال قوی زیر همان سنگ را باید هفت فرسخ (متر) کاویید و به امانت اصلی دست یافت. در صورتی که نقش کامل نشانه سگ در گنج یابی یافته شود، باید در جهت دم آن به فاصله هفتاد قدم کاویید و تونل هایی از جنس سنگ و آهک را پشت سر گذاشت. دفینه موجود همان یاقوت های قیمتی دوره باستان است. این مطلب اختصاصی توسط استاد شهبازی متمدن مفصلا تفسیر شد. با آرزوی موفقیت فراوان.

مطلب بعدی 👈 علامت پرنده در گنج یابی

error: Content is protected !!