نشانه شمشیر

نشانه شمشیر

نشانه شمشیر نمادی از قدرت باستان، جنگ و دفاع نزد مردمان بوده و همواره محترم شمرده شده است. در ادامه با کاربردهای تاریخی نشانه شمشیر و اهمیت آن در گنج و دفینه یابی میپردازیم.

نشانه شمشیر نماد مقبره

نشانه شمشیر گنج

نماد شمشیر از دوران اشکانی تا اوایل دوره اسلامی به عنوان نمادی برای مقبره های سرداری، نظامی و جنگی بر روی صخره هایی حک میشدند که بر بالای تپه و یا کوه قرار داشتند. اگر شمشیر دسته داشت در جهت نوک شمشیر 7 قدم بردارید. هدف آنجاست. اگر شمشیر دارای دسته بود در جهت شرق آن 14 قدم بردارید. هدف آنجاست. اگر شمشیر به صورت نوک کج حکاکی شده بود مربوط به مقبره سردار اشکانی و اسلامی و در صورتی که نوک آن راست بود برای دوره ساسانیست. تنها در صورتی که شمشیر به صورت عمودی روی صخره حکاکی شده باشد مقبره و هدف دقیقا زیر همان سنگ بوده و ابتدا باید سنگ به طور کامل خارج گردد. در ادامه با کاربرد جالب نشانه شمشیر آشنا خواهید شد که به مقبره ها ربطی ندارد.

نماد شمشیر مرز و منطقه جنگی

نشانه شمشیر دفینه

در صورتی که در کوه و بیابان شمشیر واقعی پیدا کردید به قدمت آن توجه کنید. تصویر شمشیر بالا مربوط به دوره اشکانی بوده و باید دانست که دو حالت دارد. اول آنکه این منطقه جنگی بوده و ارتش اشکانی در مقابل دشمنانش جنگیده و پایگاهای نظامی بنا نموده است. دوم آنکه نمادی از تعیین مرز بین دو کشور میباشد، در هر دو صورت مربوط به دفینه نیست. لذا اگر در سطح هموار نشانه شمشیر را مشاهده نمودید و تپه، کوه یا صخره دیگری در کار نبود، اشاره به یک گنجینه بسیار ارزشمند در 100 قدمی سمت غرب دارد که مربوط به طرف های طلایی داخل غار بوده و دهانه کاملا پلمپ است. جهت رمزگشایی تماس با ما. سپاس آری.

مطلب بعدی 👈 نشانه چشم

error: Content is protected !!