نشانه شیر

نشانه شیر

نشانه شیر نماد شجاعت، شکوه و تمدنَ باستان بوده که نزد مردمان لقب سلطان حیوانات و روح نگهبان را از آن خود کرده است. نشانه شیر همواره اشاره به درجه و مرتبه های شاهی دارد. در ادامه با رمزگشایی و کاربرد آن در زمینه گنج یابی میپردازیم، با ما همراه باشید.

نشانه شیر مقبره شاهنشاهی

نشانه شیر گنج

نماد شیر توسط بهترین معماران دوران اشکانی، ساسانی و دوره های مختلف باستانی، در قالب پیکره و تندیس طراحی و حکاکی و ساخته می شده است. هنگامی که شیر سنگی کنار تپه، کوه و چشمه باشد در جهت دید آن غاری قرار دارد. پس از شکستن ساروج و باز نمودن درب پلمپ، به نسخه خطی خواهید رسید که آدرس مقبره شاهی را میدهد که باید ترجمه گردد. در حالتی که شیر بر روی سنگ نقاشی شده باشد، باید در جهت دم آن 3 قدم برداشت و در عمق سه متری به گور دخمه شاهنشاهی رسید. گور دخمه نوعی مقبره اتاقکی سنگی می باشد.

شیر سنگی نماد دربار حکومتی

نشانه شیر در زمینه گنج یابی در صورتی در اطراف آن ستون، سنگچین و آجرهای باستانی باشد اشاره به کاخ سلطنتی دارد که در اصل محوطه تاریخی به شمار میرود و هر قسمت از آن با ارزش هست لذا باید ابتدا سفال های پراکنده را جمع آوری کرده و قدمت شناسی شوند سپس با قلم مخصوص خاک های منطقه الک (پاک) شود. معمولا در کاخ های درباری مقبره وجود ندارد اما باید به دقت به دنبال تونل مخفی گشت که در عمق بالا و زیر خاک قرار دارد. این تونل مخفی توسط سربازان ساخته میشد و تمامی خراج و حقوق وزیران در آنجا نگهداری می شده است. باید توجه داشت که بر اساس شرایط نماد شما تفسیر تغییر خواهد کرد و در این مقاله حالت های کلی موضوع نشانه شیر در زمینه گنج و دفینه یابی را بررسی خواهیم نمود.

مطلب بعدی 👈 نشانه شمشیر

error: Content is protected !!