نشانه صلیب در گنج یابی

نشانه صلیب در گنج یابی

نشانه صلیب در گنج یابی از دیرباز نزد مسیحیان کاتولیک و پروتستان نماد مقدسی بوده و کاربردهای آیینی مختلفی داشته است. معمولا حکاکی های صلیبی در دوره های بیزانس، روم باستان و بعد از آن اشاره به مقبره های سرداری، تجاران کبیر و پاپ های کلیسا اشاره مستقیم دارد. در ادامه به کاربرد تاریخی و رمزگشایی این نماد در زمینه دفینه یابی پرداخته و به جنبه های مختلف چگونگی کشف ورودی های مخفی و نهان اشاره خواهیم نمود. 

نشانه صلیب در گنج یابی

نشانه صلیب در دفینه یابی

برای قبور شاهان ارمنی، کشیشان کلیسا و مردمان مسیحی از دوران ظهور عیسی تا به کنون بوده است. علامت صلیب زمانی که در داخل غار باشد به مقبره شاه رومی و یا سرداری اشاره دارد که در ایران کشته شده و همراه با مراسم مذهبی وی را کف غار به عمق سه متر دفن نموده اند. پس از کنار گذاشتن خاک نرم کف غار به گل پخته، خاکستر و سرانجام به تابوت یا مقبره اصلی شاه کبیرالمقام خواهید رسید. داخل تابوت طلا و جواهرات با ارزش جمله جام های منقوش وجود اصلی خواهد داشت.

علامت صلیب در دفینه یابی

معنی صلیب مسیحی

در صورتی که روی سنگ و صخره باشد به چندین حالت حکاکی شده است. حالت اول در هفت قدمی شرق (جهت طلوع آفتاب) تپه ای قرار دارد که روی آن تکه سفال های اشکانی و ساسانی پخش شده اند. اینگونه تپه های دارای ورودی پلمپ شده میباشند که بر اساس اهمیت و ارزش مقبره به اتاقکی دارای جواهرات سفید از جمله مروارید و الماس ختم می گردد. نشانه صلیب در گنج یابی در صورتی که در سه قدمی اش سنگی سیاه قرار داشته باشد و جنس آن با جنس بقیه ی سنگهای منطقه متفاوت باشد مربوط به کشیش مسیحی یا همان کاهن کلیسا ارمنیست. در اینجا به پایان این مطلب اختصاصی رسیدیم.

مطلب بعدی سایت 👈 نشانه آلت تناسلی

error: Content is protected !!